Menu

Novost

Podrška Nacionalne zaklade za razvoj civilnog društva i osvrt na 2023. godinu

Od 2023. godine ponosni smo korisnik Institucionalne podrške koju nam pruža Nacionalna zaklada za razvoj civilnog društva. Ova nam je podrška omogućila rast i razvoj organizacije u nekoliko smjerova. Nekoliko je, tako, velikih uspjeha naše udruge kroz 2023. Ponajprije, organizirali smo i provodili aktivnosti za veću vidljivost kako naše udruge, tako i osoba s invaliditetom u društvu. Organizirali smo i provodili edukacije djelatnika Valamar po Republici Hrvatskoj te time turizam činili pristupačnijim za osobe s invaliditetom. U tu svrhu izradili smo priručnik pristupačnog turizma te održali promociju istog uz brojne goste u prostorima knjižnice Grada Zagreba. Osim toga, u suradnji sa školom za medicinske sestre organizirali smo Dane zdravlja za osobe s invaliditetom gdje su mogli napraviti brzi pregled svojeg psihofizičkog zdravlja. Radili smo i na području unapređenja zdravstvenog sustava te educirali studente medicine te medicinske djelatnike diljem Republike Hrvatske. Pokrenuli smo inicijativu za donaciju srušenog drveća u nevrijemenu te smo tako osigurali za desetak naših korisnika po četiri m2 drva za ogrjev. Održali smo nekoliko panel rasprava i okruglih stolova s domaćim i međunarodnim dionicima u područjima zapošljavanja, turizma i obrazovanja. Pokrenuli smo uslugu pravnog savjetovanja te angažirali pravnika da pomaže našim korisnicima za sva pravna pitanja. Ostvarili smo sastanak gradskim uredom za socijalnu zaštitu u Zagrebu te sudjelovali na okruglom stolu u organizaciji spomenutog ureda i Pravobraniteljice za osobe s invaliditetom. 2023. godina bila je za našu udrugu godina rasta, godina uspjeha, novih suradnji i inicijativi. Naša udruga u nekim je područjima započela, a u nekima unaprijedila svoj rada te možemo reći kako smo, osim novih zaposlenih osoba, ponosni i na sva naša partnerstva, nove projekte, svoj prvi EU projekt kojega smo nositelji i gotovo udvostručen broj naših članova. Ipak, jedan od najvećih uspjeha nam je zapošljavanje djelatnice Marijane, osobe s invaliditetom koja u našoj udruzi radi na puno radno vrijeme i doprinosi timu kroz svoju proaktivnost, ostvarivanje novih suradnji te osmišljavanje i realizaciju aktivnosti za naše članove.   Suradnja s Nacionalnom zakladom kroz 2023. tekla je odlično te smo, ukoliko smo imali nekih pitanja ili nedoumica, uvijek naišli na razumijevanje i želju za pomoći od strane djelatnika Zaklade. Smatramo kako nam je Zaklada, davanjem svoje podrške, ukazala iznimno povjerenje da ćemo u sektoru u kojem djelujemo činiti promjene na bolje te nam je želja zaista to povjerenje i opravdati.   Uz Podršku nastavljamo svoj rad u smjeru unapređenja i kreiranja boljeg, inkluzivnijeg društva za dostojanstven život osoba s invaliditetom u Republici Hrvatskoj.

Kontaktirajte nas
Centar za razvoj vrijednosti

Udruga Centar za razvoj vrijednosti je korisnica institucionalne podrške Nacionalne zaklade za razvoj civilnoga društva za stabilizaciju i/ili razvoj udruge.